Verheugend nieuws uit het Oosten: volgens de vdp, de Duitse vereniging van parketproducenten, is de markt voor parket in Duitsland voor het eerst in lange tijden gegroeid. In het eerste kwartaal van dit jaar is er 6,7 procent meer verkocht dan in het vorige kwartaal, wat goed is voor een bedrag van bijna 48 miljoen euro. In oppervlak gemeten: bijna 10 procent meer en 1,36 miljoen vierkante meter.
Volgens vdp-voorzitter Michael Schmid komt deze stijging door de zware tarieven op Chinees parket die sinds medio januari 2025 gelden. Van 406.000 vierkante meter in december 2024 naar 192.000 in januari 2025 naar 61.000 vierkante meter in februari. “Dit is een beweging die niet vanuit een toename in consumptie komt, maar vanuit de handel die de inmiddels flink duurdere import vanuit China afremt en de voorraden vervangt door Europese producten.” Hij ziet ook een verband met de nieuwe anti ontbossing regels van de EU die in werking zijn getreden en waaraan de Chinese productie van lamelparket (nog) niet voldoet.
Het is een lichtpuntje na een zwaar jaar voor parket in Duitsland. De vdp heeft bekendgemaakt dat de totale omzet van de leden in 2024 met 4,2 procent gedaald is naar 176,08 miljoen euro en dat de afzet in de tweede helft van het jaar gedaald is met 1,8 procent tot 4,82 miljoen vierkante meter.