Associated Weavers (AW) kijkt uit naar het ontvangen van bezoekers in de showroom in Ronse tijdens de vierde editie van de Flanders Flooring Days (FFD) die vandaag zijn begonnen. Het bedrijf heeft vele noviteiten om te tonen en viert het tienjarig jubileum van het merk Invictus.

In LVT biedt Invictus een hele nieuwe collectie voor de EU waarbij designs met een inspiratie vanuit de natuur worden gecombineerd met een matte afwerking en uitstraling. Alle delen zijn nu verkrijgbaar als dryback of in klik zodat het overal kan worden toegepast. Een Looselay variant maakt zijn debuut tijdens FFD 2025: ontworpen voor snel en eenvoudig leggen en bedoelt als vervanging in commerciële ruimten. De designs komen overeen met die van de Maverick tapijttegels voor een naadloze overgang in patroon, formaat, kleur en textuur.

Wat betreft kamerbreed ziet AW een sterke terugkeer van polyamide, met name in het aangepaste merk iSense® / Sensualité. Twee nieuwe series, Superbe (hierboven) en Sonrisa (hieronder), hebben een nog meer matte uitstraling met een korte pool en een hogere pooldichtheid. Een verfijnd kleurenpalet ook, met veel plaats voor groentinten. De zachte, rechte uitstraling past in het huidige modebeeld. Binnen het merk AW zijn de series Patina en Lunico opvallend met een exotische textuur uit polyamide, terwijl Polaris de nadruk legt op diepe, warme kleuren. Arco is een nieuwe lussenpool kwaliteit met inspiratie vanuit geweven textiel en meubelstoffering. Dit sluit aan op een groeiende vraag naar design met textuur.

Ook nieuw is Jade, een diepgekleurde lussenpool uit polyester, ideaal voor thuisgebruik en licht commercieel gebruik (klasse 31). Met uitgesproken kleuren en stevig van kwaliteit is het een uitgelezen optie voor stijlvolle, veelgebruikte interieurs aldus de fabrikant. Tot slot zijn er de karpetten, AW Rugs, met als hoogtepunt voor deze beurs de Forma collectie: LCL karpetten met organische en geometrische patronen in natuurlijke tinten, bedoeld om textuur en warmte toe te voegen aan elk interieur. Associated Weavers verheugt zich erop om de komende dagen deze collecties aan de bezoekers van FFD te kunnen tonen.